„Bitcoin jest statkiem-matką kryptojańskiej waluty, nie odejdzie.

W tym wydaniu Hup Crypto Bank rozmawiamy z Hansem Loomanem, dyrektorem ds. technologii w Link Global Technologies. Jest publicznie notowanym dostawcą dla przemysłu wydobywczego Bitcoin w Kanadzie.

Ten odcinek jest możliwy dzięki: Wiedziałem, Bitcoin Master i Probit.
Rozmawiamy z Loomanem, który przeniósł się z Holandii do Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie na 15 lat.

Przedsiębiorca z wykształceniem elektrotechnicznym i ktoś, kto aktywnie współpracuje z Bitcoin od 2013 roku. Po pierwsze, kochać Bitcoina w domu, coś, co wciąż robi, aby „ogrzać dom w zimie“.

Codziennie robi też interesy z Bitcoinem. Ponieważ Link Global jest ważnym pionkiem w Kanadzie do konwersji nadmiaru energii elektrycznej w brzmiący Bitcoin. Twarde pieniądze. Według niektórych, najtwardsza waluta na ziemi.

Sektor energetyczny w Kanadzie cierpi z powodu nadwyżki energii, a przedsiębiorstwo Link Global wie, jak na to zareagować.

Looman wyjaśnia: „Naszymi klientami są firmy wydobywcze, a my dostarczamy im przede wszystkim energię. Posiadamy kilka pól naftowych i gazowych lub mamy lukratywne kontrakty z firmami energetycznymi. Sprzedajemy tę nadwyżkę energii górnikom. W niektórych pułapkach pobieramy 100% energii i przekształcamy pracę w górnictwo Bitcoin“.

Link Global sprzedaje również kompletną infrastrukturę, dzięki której górnik może rozpocząć pracę w trybie plug and play. Poczynając od mobilnych kontenerów, które stosunkowo łatwo jest umieścić w dość niedostępnych miejscach w Albercie.

Looman mówi: „Każdy kontener ma pojemność około 1 megawata i na jeden projekt sprzedajemy średnio od 3 do 10 kontenerów. Zakłady produkcyjne znajdują się głównie w Albercie, na wschód od Kolumbii Brytyjskiej.

Każdy kontener produkuje również 1 MW nadmiaru ciepła i jako przedsiębiorca widzi równe szanse. Możesz użyć tego ciepła do uprawy owoców lub warzyw. W ten sposób dodajesz do tego procesu zrównoważony rozwój“.

Kanada

Looman chwali klimat biznesowy w Kanadzie. Kraj jest otwarty na możliwości, które istnieją z Bitcoinem. Prowadziliśmy jeden z pierwszych bankomatów Bitcoin w Vancouver. W tamtych czasach wirtualne waluty nie były jeszcze w prawie, więc nie mogły nas powstrzymać.

Mają teraz zestaw zasad, które obowiązują w całym kraju. To miłe, bo na przykład w USA obowiązują różne zasady w poszczególnych stanach“.

Rząd postrzega Bitcoin’a jako aktywa takie jak akcje, a nie jako pieniądze. My, Bitcoiners, możemy myśleć inaczej, ale rządy zawsze pracują nad tym, jak coś opodatkować. Ale możesz regulować co tylko chcesz. Ta technologia jest wciąż młoda, szybko się rozwija i nie odejdzie“.

„Bitcoin to wolność“

Dla Loomana, Bitcoin jest synonimem wolności i sposobu na wymianę wartości bez banku. W Holandii mamy dość zorganizowany system bankowy, jeśli porównać go do Kanady. Ciągle tu pracują z czekami, wyobrażasz sobie?

Banki nadal pracują z nazwą użytkownika i hasłem. Kiedy pokazuję im moje digipy z Holandii, patrzą na ciebie, jakbyś był z innej planety. Więc dla mnie Bitcoin był również doskonałym sposobem na dokonanie płatności za granicą bez żadnych kłopotów.

Będzie niewielka grupa ludzi, którzy zdecydują się robić wszystko bez umiaru, ale myślę, że większość z nich nadal będzie zależna od banku, który zajmie się ich sprawami. Miejmy nadzieję, że banki będą postrzegać Bitcoina jako szansę, a nie jako zagrożenie.

Bitcoin jest statkiem-matką, nie odejdzie. Jest to najtwardsza waluta, jaka istnieje i ma potencjał, aby stać się walutą rezerwową w skali globalnej. Właśnie jako żywopłot w systemie, który jest na skraju upadku“.